Jedním z míst, které lze navštívit v deštivých dnech, je Muzeum iluzivního umění. Které nabízí nejen zábavu, ale vzdělání pro dospělé i děti. A protože se toto Art muzeum přestěhovalo do nových a rozšířených prostor, připravte se na to, že v expozici strávíte celé odpoledne. Tato výstava svými výtvarně iluzivními technikami, zasazenými do historického kontextu, nabízí nezvykle ucelený pohled na naše dějiny. Kdy si na vlastní kůži prožijte obléhání hlavního města švédskými nájezdníky. Nebo se budete moci účastnit pádu monarchie v Čechách.
Iluzivním ztvárněním celé historie naší země, od Karla IV., svaté Anežky či svatého Václava, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Franze Kafky po Karla Čapka, Ottu Wichterleho a Václava Havla a dalších, připomene návštěvníkům vše podstatné. Osobností, u kterých bychom si měli připomínat jejich poselství. Na dokreslení atmosféry výstavních interiérů má velký podíl výzdoba obrazů a kreseb Mikoláše Alše. Pro milovníky uměleckých technik jsou připraveny iluzivní pohledy na práce výtvarníků světových jmen. Se kterými se, díky jejich interaktivnosti, je možné se bavit a hrát. A přitom i pořizovat spoustu fotek, na kterých budou hlavními hrdiny. Které si odnesou domů se vzpomínkou na tuto netradiční výstavu. Snad nejpřekvapivějším momentem je expozice, kdy se přímo před očima promění 2D obrazy na 3D. Malba se změní v sochu a naopak. Vyzkoušet je možné i tvorbu světlem.
Součástí výstavního prostoru je i minikino. Ve kterém dochází k velkému překvapení, když po seznámení se zákulisím jednotlivých her, díky nové aplikaci, která tato díla animuje v reálu spolu s přihlížejícími osobami. Zajímavým počinem vystavovatelů je stereoskopické zpracování fotografií známých českých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Kteří sjezdili celý svět. Který se snažili zachytit svými fotoaparáty. Což se jim opravdu povedlo. Originalitou a vysoce nastaveným uměleckým provedením je tato výstava naprosto mimořádná. Pohraje si s lidskou představivostí a rozšíří vizuální vnímání všech věcí okolo nás. Co více si přát?